Kunstiteosed, mida on loonud lugematud kunstnikud, kes on soovinud avaldada oma mõtteid avalikkusele, luua seikasid ajaloost, väljendada tekkinud ideed ajusopist või kujutanud erinevate meediumite kooskõla. Igal teosel on ainulaadsus, mis aja möödudes kasvab. Selleks, et ajalugu saaks edasi kanda ja kunstiteosed saaksid säilida ka järeltulevastele põlvedele, on oluline konservaatori töö, kes peab tundma keemilisi, bioloogilisi ja füüsikalisi protsesse. Seega, sama tähtis kui on kunsti loomine, on ka selle edasine käekäik.
Oleme kaks õde, kes on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia muinsuskaitse ja konserveerimise erialal. Kuna eelkõige on meid huvitanud kunst oma mitmekülgsuse ja erilisusega, siis spetsialiseerusime kunstiteoste konserveerimisele.
Oleme osalenud erinevatel workshopidel ja praktikal mõisades, kus oleme restaureerinud ja konserveerinud lae-ja seinamaale. Teadmiste täiendamiseks ja kogemuste kogumiseks käisime ennast täiendamas Belgias, kus saime mitmekülgseid teadmisi nii restaureerimise, illustreerimise kui ka klassikalise maalikunsti vallas.
Enamjaolt oleme tegelenud siiski tahvelmaalide restaureerimise ja konserveerimisega, mille käigus tegeleme maalide põhjaliku visuaalse uurimise ja dokumenteerimisega. Seejärel loome konserveerimise kontseptsooni ehk restaureerimistööde kava vastavalt maali seisukorrast. Tegeleme maalide puhastamise ja hoiustamisega vastavates tingimustes ning loome maalile säilimiseks parima keskkonna.
Meil töötavad erialase väljaõppega välismaise töökogemusega konservaatorid. Tööde protsessis konsulteerime oma ala spetsialistidega ja ajaloolastega. See on oluline, et leida igale maalile parim lähenemisviis.